M HKA gaat digitaal

Met M HKA Ensembles zetten we onze eerste échte stappen in het digitale landschap. Ons doel is met behulp van nieuwe media de kunstwerken nog beter te kaderen dan we tot nu toe hebben kunnen doen.

We geven momenteel prioriteit aan smartphones en tablets, m.a.w. de in-museum-ervaring. Maar we zijn evenzeer hard aan het werk aan een veelzijdige desktop-versie. Tot het zover is vind je hier deze tussenversie.

M HKA goes digital

Embracing the possibilities of new media, M HKA is making a particular effort to share its knowledge and give art the framework it deserves.

We are currently focusing on the experience in the museum with this application for smartphones and tablets. In the future this will also lead to a versatile desktop version, which is now still in its construction phase.

Edmond Van Dooren

©ICC Archive

1896 - 1965

Edmond Van Dooren maakt bijna dezelfde evolutie door als Jozef Peeters met wie hij in zijn avant-gardejaren bevriend is. Ook hij maakt met symbolen geladen werk, onder invloed van de theosofie, voor hij rond 1920-1921 voluit abstract gaat schilderen en invloeden van kubisme en futurisme combineert. Kort daarop gaat hij grote neoromantische toekomstvisioenen schilderen die als decors voor sciencefictionfilms kunnen dienen, met muziek van Wagner op de achtergrond.

Werken

>Edmond Van Dooren, Zonder titel [Untitled], 1920.Painting.

Tentoonstellingen & Ensembles

> Tentoonstelling: LATT: new art in Antwerp 1958-1962 #2 must we teach the blind to see?. 30 March 2012 - 13 May 2012.