M HKA gaat digitaal

Met M HKA Ensembles zetten we onze eerste échte stappen in het digitale landschap. Ons doel is met behulp van nieuwe media de kunstwerken nog beter te kaderen dan we tot nu toe hebben kunnen doen.

We geven momenteel prioriteit aan smartphones en tablets, m.a.w. de in-museum-ervaring. Maar we zijn evenzeer hard aan het werk aan een veelzijdige desktop-versie. Tot het zover is vind je hier deze tussenversie.

M HKA goes digital

Embracing the possibilities of new media, M HKA is making a particular effort to share its knowledge and give art the framework it deserves.

We are currently focusing on the experience in the museum with this application for smartphones and tablets. In the future this will also lead to a versatile desktop version, which is now still in its construction phase.

Tentoonstelling: Museum in beweging - Marcel Broodthaers

M HKA, Antwerp

16 September 2022 - 08 January 2023

Marcel Broodthaers

Marcel Broodthaers (1924−1976) is een van de meest intrigerende kunstenaars van de twintigste eeuw. Sinds zijn dood hebben velen geprobeerd de complexe, belezen en humoristische kunstenaar die Broodthaers was te begrijpen. Broodthaers gebruikte poëzie om conventies in vraag te stellen. Op die manier probeerde hij weerstand te bieden aan elk politiek systeem dat de creatie van symbolen als hoofddoel stelt. Als geen ander begreep hij dat ook de kunstwereld hieraan niet ontsnapt. Zijn werk toont dat wat op een gegeven moment als de ‘natuurlijke orde’ wordt beschouwd, altijd het resultaat is van politieke praktijken en dus van het uitsluiten van andere mogelijkheden. Broodthaers herinnert ons eraan dat de wereld altijd anders had kunnen zijn.

In 1966 had Broodthaers zijn eerste tentoonstelling in de baanbrekende Wide White Space Gallery in Antwerpen. De titel van de tentoonstelling verraadde wat er te zien was: Moules OEufs Frites Pots Charbon. Popart was de taal van jonge kunstenaars, en Broodthaers was zich daar bewust van. In 1967 deed hij echter iets wat kunstenaars uit de Verenigde Staten nooit met zoveel overtuiging konden doen, hij liet namelijk Popart botsen met de geschiedenis van de Europese literatuur – sentimentele handelswaar waarmee hij als boekhandelaar in Brussel zo vertrouwd was. De daaruit voortvloeiende uitgave Le Corbeau et le Renard was in 1968 te zien in Wide White Space als een ingenieuze installatie. Wide White Space organiseerde nog vijf solotentoonstellingen met Broodthaers.

Verberg deze beschrijving

KunstenaarsToon werken

> Panamarenko.

Pa

> Marcel Broodthaers.

Marcel Broodthaers: on the value of things

Marcel Broodthaers (1924, Brussels – 1976, Cologne) is one of the most in

> Dr. Hugo Heyrman.

> Bernd Lohaus.